Mateřská škola Stará Lysá

Mš Zitinka
Stará Lysá 245
Stará Lysá 289 26

Ředitelka: Cásková Klára (od 1.8. 2022 na rodičovské dovolené)
Ředitelka v zastoupení: Hana Kmochová

mszitinka@mszitinka.cz

Tel. do školky:

Tel. na omluvu dětí a do třídy:

Stravování

Strava je dovážena firmou Scolarest Lysá nad Labem a ve školní kuchyni se strava jen připravuje na vydání.

Intervaly dovozu:

• 8.30h. – ranní svačina
  • 10.30h. – oběd + odpolední svačina

Doba podávání stravy je neměnná. Pokud je dítě přítomno v době podávání stravy, stravuje se vždy.

Denní režim je závazný pro čas podávání jídla (maximální 3hodinový interval mezi jídly):

• dopolední svačina 9.00 hod.
  • oběd 12.00 hod.
  • odpolední svačina 15.00 hod.

Při stravování se děti učí správným stravovacím návykům a hygienickým pravidlům.

• děti mají možnost umýt si ruce před i po každém jídle
  • děti jsou vedeny k používání příborů a ubrousků
  • příbory si děti samy přináší ke stolečku
  • hlavní jídlo si donáší ke stolku každé dítě samo od výdejního vozíku
  • použité nádobí děti samy odnáší na určené místo
  • děti mají během celého dne na výběr 3druhy nápojů
  • při svačině si děti přináší hrnečky samostatně
  • při svačině si samostatně berou tácek s jídlem i hrneček a vše si odnáší ke stolečku
  • ovoce a zelenina je dětem nabízena k výběru

Při stravování pomáhají učitelka a školnice. Děti nejsou do jídla nuceny, ale každé jídlo by měly ochutnat.

Všichni zaměstnanci jsou řádně proškoleni a stravování se řídí platnými předpisy. Strava je připravovaná

podle hygienických norem a receptur s dostatkem vitamínů, vlákniny a pravidelně je vyhodnocován

spotřební koš. Mytí nádobí zajišťuje kuchařka a to převážně v myčce na nádobí.

Pitný režim

Pitný režim je celodenně zajištěn a to v samoobslužném režimu, dle vlastního pocitu žízně dítěte. Děti mají po celý den možnost výběru ze 3druhů nápojů (čaj, šťáva, voda). Nádoby s nápoji doplňuje kuchařka a zajišťuje jejich mytí, čištění a dezinfekci. O čistotu hrnečků se stará kuchařka. Děti mají zajištěn pitný režim i na školní zahradě, kam kuchařka donáší samoobslužný barel s vodou nebo čajem a hrnečky.